The Future Updates

Plány na další týdny a měsíce, které změní server, konečně?

The Future Updates

Dnes si povíme o budoucnosti serveru a plánech na následujích šest měsíců. A proč? No, jistě si toho každý všiml, na CM hraje méně a méně hráčů. Tak je čas, s tím něco udělat, ne?

Hm?

Abyste pochopili kontext, ve zkratce v minulých dnech jsem porovnával CM vůči jiným serverů, vypisoval si rozdíly a v čem celkově CM zaostala. Přece jenom CM byla dřív na svém vrcholu z nějakého důvodu, tím že byla o krok na před. Jenže po průchodu s pár servery a porovnáním jsem došel k závěru, že CM zaspala asi dva roky.

Je sice hezké, že si tu přidáváme nové textury a jiné věci, ale na serveru přestaly fungovat přímo základní věci, které jinde fungují. Server se stal nepřehledným, nefunkčním balastem nabalený na svojí historii. Což je blbě... prošel jsem 10 největších českých serverů, a vypsal si celkem 41 věcí, které na serveru chybí, jsou blbě nebo v nich server zaostal... to je fail, totální. Co s tím ale?

Sestavil jsem tedy prioritní plán s oživením CM. Prošel jsem i všechny staré feedbacky a návrhy za poslední 1-2 roky a vypsal si několik věcí, které by bylo potřeba pořešit a změnit. A s tím vám tedy jdu oznámit následují plány pro následující týdny a měsíce.

Následující týdny

Velocity proxy

Prvním a největším trnem v oku, je proxy. Od dob kdy CM zavedla minigames je celkově systém na teleportování je zabugovaný, jako nováček je doslova nereálný se dostat na server, co chci (otestováno na skyblock 1.19 jsem se dostal až na 3. pokus).

Mayu zde pár měsíců již proto připravoval přechod na novou Velocity proxy, která zajistí lepší kompatibilitu s MC (multi-verze), naprosto odstraní veškerý bugy s teleporty, crashe na server/lobby a dalších 20 bugů v našem bug trackeru, které tam hnijí od 2016. Dá se říct, že to je jeden z prvních největších updatů vůbec v tomto roce, jelikož je to fakt velká změna.

S touto změnou ovšem přichází i jiné složitosti a to, že pár dní nepůjde Event Server a Friends (pár týdnů/měsíců). Říkáš si proč?

Event Server

Tehdy přelomový, dnes server mrtvý ke hraní bez důvodu. Ano konají se na něm eventy, ale je z části zabugovaný. V brzké době tedy dojde k updatu na 1.19.4 a tedy i přidání okolo 10 nových map od Lenocha a jiných hráčů. Je to první krok k oživení tohoto serveru, v budoucím updatu je v plánu, že se komletně Event Pointy zruší a nahradí se Crates & Keys, s tím i víc výhod a odměn mezi kterými, třeba bude i reset Gold VIP trialu nebo perky a boosty na normal servery.

Friends & Clany

Jak jsem psal, budou kvůli updatu proxy několik týdnů vypnuté. Jelikož se budou muset přepsat na podporu nové proxy. S tím dojde k odebrání party/groups a clanů. Tyto funkce jsou k ničemu již a nedávají smysl. O vrácení friends systému tedy později budeme informovat.

Chat

Po proxy zde čeká update chatu, který byl již několikrát i na serveru oznamovaný mnou. Jedná se o kompletní přepis chatu na novější formát, podporu nových věcí, co umožní Minecraft od 1.18 a hlavně opravy prehistorických bugů, které vznikly už při uveřejnění Prisonu v roce 2015, ano čtete dobře. Který? Tak třeba ten když najedete na svůj rank v chatu a je tam řádek navíc, celkově jsou ty hover efekty k ničemu, což se změní - budou zobrazovat statistiky, a půjdou později i individuálně upravit. Samozřejmě menu se všemi emoty a 100 nových emotů a replacementů a jiných vylepšení s tím!

Nová wiki a přehlednost serveru

Po průchodu servery jsem došel k závěru, že CM je absolutně nepřehledná. Jako nový hráč se připojím na server a nic. Probojuju se na lobby s nefunkčním tutorialem, NPC mě portují jinam a ... tak tady hrát nebudu.

V budoucích týdnech proto budou všechny spawny, lobby, huby a jiné doplněny o nové NPC, tutorialy a jiné věci které zpříjemní hraní všem novým hráčům. Proč tam nejsou, když dřív byly? No.. někdo na ně zapomněl.

Budoucí obsah

Jedním z mnoha vyčítaných problémů serveru je, že tam není co dělat. Ano s tím souhlasím a tak dojde k oživení několika rozdělaných projektů.

PvP Areny

Všechny economy servery dostanou PvP areny, aby taky šlo využít ty custom enchanty. Již rok zde čeká na uveřejnění systém od Mayu s fronty a dělením PvP. Kde ale je, že? A kde vůbec jsou ty roky PvP Areny?!!!

S tím také dojde k zpřístupnění End Game věcí, které jsou na serveru už rok ale nedají se vycraftit, tím myslím Unknown Ore, figurky, Elytra a jiné.

Obnovení Parkour Server projektu

V roce 2020 a 2021 se pracovalo na Parkour serveru, ten ale byl odložen na neurčito na jaře minulého roku. Dojde tedy k obnovení a dodělání tohoto serveru. Pokud tedy vše půjde jak má, bude uveřejněny v druhé polovině roku.

Obnovení Mob Arena projektu

Můj velký projekt se kterým jsem chtěl s uveřejněním 1.18 vylepšit na tolik servery s obsahem, že by všem z toho utekla hlava se nikdy nedostalo do finální verze. Proč? Nikdo neví...

Tento projekt představuje Areny s moby / Dungeony jako pod servery všech economy serverů, kam s hráči joinete, vyfightíte loot a pak jdete zpět. Easy? No není to tak lehké jak píšu ale základní návrh zde máte.

PS: Jeden český server to už přidal..

Obnovení sociálních sítí

Dnes v noci proběhla kontrola a promazání většiny sociálních sítí CraftMania. Od příští měsíce Duben/April budou napříč Twitterem, Facebookem, Instagramem a Tiktokem sdíleny všechny updaty, změny na serveru. Veškerý měsíční výdělky také půjdou do zkvalitnění reklam a jiné věci týkající se propagace.

Bude zajímavé číst komentáře: MRTVÝ SERVER LOLOLOLOL, ale tak s tím počítám.

A další?

Dojde k odstranění několika nepoužívaných a zabugovaných věcí... jedním trnem v oku jsou Questy, uvidíme co s nimi, možná se kompletně odstraní, možná dojde na změnu pluginu.

To je prozatím vše, uvidíme se u dalších updatů a témat! Hehe, bude to zajímavé.


Photo by Javier Miranda on Unsplash